15. Polsko-Niemieckie Dni Mediów i uroczystość wręczenia 25. Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego

W dniach 9-10 czerwca 2022 po raz pierwszy na granicy polsko-niemieckiej, w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz odbyły się Polsko-Niemiecki Dni Mediów. Organizatorami tegorocznej edycji są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Wolny Kraj Saksonia i fundacja ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius.

To prestiżowe wydażenie, ważne dla mediów związanych z pograniczem polsko – niemieckim. W czasie Dni odbywają się panele i dyskusje na ważne bieżące tematy, z uwzględnieniem tematyki pogranicza, a w tym roku szczególnym tematem była Ukraina i uchodźctwo.

Pierwszego dnia, wieczorem, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dziennikarskich imienia Tadeusza Mazowieckiego. Polsko-niemieckie jury nominowało do nagrody 30 prac, w kategoriach prasa, radio, telewizja, multimedia oraz „Dziennikarstwo na Pograniczu“.

Nagrody wręczono na uroczystości w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Görlitz, pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie organizatora: https://dnimediow.org/artykul-znamy-zwyciezcow-i-zwyciezczynie-polsko-niem,1561.html

Fotorelacja Andrzeja Małyszko:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *