ODKRYWANIE WILNA

   Galeria Fotografii Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych, ul. Włodkowica 31/4 a, 1-piętro, zaprasza w dniu 15. 04. 2017 r., o godz.12,30 na otwarcie wystawy pod tytułem “ODKRYWANIE WILNA”. Autorzy wystawy: Bożena Mozyro – Wilno, Arkadiusz Cebula- Praszka, Józefa Weronika Stokłosa, Wacław Kopytnik, Zbigniew Stokłosa, Andrzej Małyszko, Michał Stokłosa – Wrocław.
  Po pozytywnym przyjęciu wystawy, która eksponowana była w listopadzie 2016 r., w Galerii Domu Kultury Polskiej w Wilnie przyszedł czas na ekspozycję jej we Wrocławiu.
Wystawa była realizowana przez cztery lata przez kilku członków Stowarzyszenia, którzy fotografowali Wilno od 2013 do 2016 roku a starali się to robić w czterech porach roku.
Ostatnie zdjęcia do tej wystawy powstały jesienią 2016 r. Wystawa jest eksponowana w Galerii DSAFiTA, w roku jubileuszu 70- lecia Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców  Audiowizualnych. Trzeba dodać, że Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych, w dniu 21 maja 1947 roku, zakładali m.in. przesiedleńcy, wśród których byli także Wilnianie.
Kuratorem wystawy w Wilnie była Bożena Mozyro mieszkająca w Wilnie, kochająca i fotografująca z pasją to miasto. W roku 2015 fotografowała z wrocławskimi fotografikami Wilno a w roku 2016 podczas otwarcia wystawy “Odkrywanie Wilna” zdecydowała się także zostać członkinią  DSAFiTA z siedzibą we Wrocławiu. Została przyjęta w poczet członków Stowarzyszenia i tak wspaniale się złożyło,że 70 – lat temu współzałożycielami Stowarzyszenia byli Wilnianie a po 70 latach wśród członków DSAFiTA znowu są Wilnianie.
Bożena Mozyro jest kuratorem wystawy “Odkrywanie Wilna” także w wydaniu wrocławskim wystawy.
Zbigniew Stokłosa

 

 

1. Fot. Zbigniew Stokłosa

 

2. Fot. Bożena Mozyro

 

3. Fot. Bożena Mozyro

 

4. Fot. Bożena Mozyro

 

5. Fot. Wacław Kopytnik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *